AKP’li olmak Allah’ın bir nimetidir

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, “AK Parti ilkeleri olan bir partidir. İlkeli bir liderin önderliğinde, ilkeleriyle yürüyen bir partidir. Türkiye’de siyaseti rayına oturtan bir partidir” dedi.

Atalay, AK Parti Konya İl Başkanlığı Kongresi’nde yaptığı konuşmada, AK Parti kongrelerinin anlamının çok büyük olduğunu ifade ederek, “Başka partilerin büyük kongresinden daha büyüktür bizim büyük kongrelerimiz. Hele bir de Konya’nın ise bu kongre o daha bir muhteşemdir” diye konuştu.

Türkiye’nin siyasetinde ve AK Parti yolculuğunda, Konya’nın özel bir ağırlığı, özel bir rehberliği, özel bir desteği ve özel bir yeri olduğunu anlatan Atalay, hem teşkilatları hem de bütün Konyalıları tebrik etti.

 

AK PARTİ HERHANGİ BİR PARTİ DEĞİLDİR

“Konyalılar bu kutlu yolculuğa, bu kutlu misyona AK Parti’ye büyük bir destek veriyorlar” diyen Atalay, şöyle devam etti:

“AK Partili olmak, AK Parti misyonu içinde yer almak, bu harekete destek vermek bir ayrıcalıktır, Allah’ın bir nimetidir. Ben kendim, hep böyle gördüm, bunu da böyle görelim. AK Parti, herhangi bir parti değildir. AK Parti ilkeleri olan bir partidir. İlkeli bir liderin önderliğinde, ilkeleriyle yürüyen bir partidir. AK Parti, Türkiye’de siyaseti rayına oturtan bir partidir. En temel mücadelemiz ne oldu bu süreçte dersem… Ekonominin, demokrasinin, uluslararası açılımın yanında Türkiye’de siyaseti bütün o vesayetlerden kurtaran, rayına oturtan bir partidir AK Parti. İşte bu günlerde bunlar tartışılıyor. Artık siyasetin kesintiye uğratılamaması tartışılıyor. Hamdolsun bunlar bitti.”

Artık siyaset ve millet iradesinin bir araya geldiğine dikkati çeken Atalay, “Siyaseti belirleyen de onlar. Bu süreç güçlenerek devam ediyor ve edecek. Onun için diyoruz… AK Parti sıradan bir parti değil, AK Parti konjonktürel siyaset yapan bir parti değil, AK Parti kurulduğu gün ilkeleri neyse o ilkeler üzerinde adım adım ilerleyen bir parti” şeklinde konuştu.

 

Atalay, sözlerini şöyle tamamladı:

“Sayın Başbakanımız, büyük ülkenin ilkeli ve büyük lideri olarak başka bir ülke Çin’e bugün yolculuğa çıkıyorlar. Tabi, bu seyahatin Doğu Türkistan’dan başlaması da ayrı bir noktadır. Türkiye, herhangi bir ülke değil. Türkiye bugün dünyanın seçkin bir ülkesi ve onun büyük lideri büyük bir yolculuğa çıkıyor. Allah hayırlı yolculuklar nasip etsin, sağlıkla gitsinler, sağlıkla gelsinler.”

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

*

cikcik tivitır