GSÜ’de PKK toplantısının davetlileri

Terör örgütü PKK’nın paravan kuruluşu DPI eliyle Galatasaray Üniversitesi’nde 28 Nisan günü toplantı yapacağını Akit Ankara Temsilcisi Yener Dönmez deşifre etmişti. Basına kapalı gerçekleştirilecek olan skandal toplantının davetli listesine Habervaktim ulaştı.

Dönmez’in aktardığı bilgilere göre, 28 Nisan günü masonları ile ünlü Galatasaray Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek toplantıyı “DPI” adlı sözde uluslar arası kuruluş düzenliyor.
DPI, İngiltere’de aynı adreste faaliyet gösterdiği Kurdish Human Rights Project(KHRP) yani Kürt İnsan Hakları Girişimi’nin paravan kuruluşu. Toplantıyı düzenleyen DPI’nin direktörlüğünü Kerim Yıldız yapıyor. Kerim Yıldız, aynı zamanda KHRP’nin başkanı. KHRP, Kerim Yıldız’la birlikte Abdullah Öcalan’ın Avukatı Stuart tarafından kurulmuş.
KHRP, AİHM’de PKK’nın Türkiye aleyhine açtığı davaları takip ediyor. Sitesinde Türkiye, Suriye, İran ve Irak’ta toprakları olan Kürdistan haritası yer alıyor.
TOPLANTI BÖYLE DEŞİFRE OLDU
Bu DPI organizasyonunun Türkiye ayağının başında, Ermeni tezlerini savunan görüşleri ile bilinen Ahmet İnsel’in bulunduğu öğrenildi.
Sözde Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili olarak “Ermenilerden özür diliyoruz” kampanyasını başlatan isimler arasında yer alan İnsel, dün de Erivan’da 24 Nisan anlamalarına katıldı.
ŞEHİT AİLELERİNDEN TEPKİ YAĞIYOR
“PKK toplantısı” ile ilgili olarak edindiğimiz dikkat çeken bir bilgi de, toplantının basına kapalı gerçekleştirilecek olması.
Basına kapalı gerçekleştirilecek olan skandal toplantının davetli listesine Habervaktim ulaştı.
Listede birbirinden ilginç isimler var.
Hükümet kanadının da desteğini almak isteyen DPI’nın, AK Parti’ye yakın gazetecileri de davet ettiği öğrenilmişti.
Listede bu anlamda hayli dikkat çeken isimler yer alıyor.
Davet edilen bu isimlerin toplantıya katılıp katılmayacakları ancak ve ancak 28 Nisan günü GSÜ’ye gelip gelmemeleri sonucunda görülebilecek.
İsimlerle tek tek görüşerek, netleştireceğimiz şok liste yarın Habervaktim.com’da olacak.
Habervaktim.com ÖZEL

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

*

cikcik tivitır