PKK toplantısı”nda bomba bilgi

Gizli toplantısına katıldıkları İngiltere merkezli DPI adlı kuruluşun terör örgütü PKK ile bağını deşifre etmemiz karşısında çılgına dönen Radikal’den Cengiz Çandar, Yeni Şafak’tan Ali Bayramoğlu, Taraf’tan Mithat Sancar ve GSÜ’den Ahmet İnsel, açığa çıkmalarının telaşıyla salya sümük Akit ve Habervaktim’e saldıradursun, bu örgütle ilgili bomba bir bilgiye daha ulaştık.
İngiltere merkezli bu örgütün altından “PKK Lord”u çıktı.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 1994’te bu ismin Türkiye’ye girişini yasaklamış.
Gerekçe şu: “PKK unsurları ile temasta bulunması…”
ONURSAL BAŞKANLARI İNGİLİZ LORDLAR KAMARASI ÜYESİ
Ali Bayramoğlu, Cengiz Çandar, Ahmet İnsel, Ergun Babahan, Hilal Kaplan, Bejan Matur, Yavuz Baydar, Sezgin Tanrıkulu gibi isimlerin toplantılarına katıldıkları DPI’nın içinden çıktığı ve Direktörü Kerim Yıldız’ın kurucu Başkanı olduğu Kurdish Human Rights Project KHRP’nin Onursal Başkanı’nın İngiltere Lordlar Kamarası Üyesi Lord Eric Avebury olduğu ortaya çıktı.
Ve bu ismin 1994-2004 yılları arasında Türkiye’ye girmesi yasaklanmış.
Dışişleri Bakanlığı’nın aldığı “Türkiye’ye giriş yasağı” kararının gerekçesi ise çok çarpıcı: “PKK unsurları ile temasta bulunması”.
PKK LORDU
İstanbul’daki gizli toplantıyı düzenleyen Kerim Yıldız’ın Kurucu Başkanı olduğu KHRP’nin Onursal Başkanı Avebury, Türkiye’ye girişine yasak getirildiği dönem Türk basınında “PKK Lordu” şeklinde yer almış.
İşte Milliyet’in 15 Mart 2000 tarihli sayısında yayınlanan “PKK’nın Lord’u” başlıkla haber:
“İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, İngiltere Lordlar Kamarası üyesi Eric Reginald Lubbock’a (Lord Avebury) “PKK’ya destek olduğu” gerekçesiyle konulan Türkiye’ye giriş yasağını, bu ülkeye yaptığı ziyarette özel bir dosya olarak muhataplarına verdi.

Tantan’ın dosyasında, Türkiye aleyhine faaliyet gösterdikleri gerekçesiyle 5 İngiliz yurttaşına Türkiye’ye giriş yasağı konduğu belirtildi. Giriş yasağı dosyası, Londra’daki güvenlik işbirliği görüşmeleri sırasında Türk heyeti tarafından İngiliz tarafına, Ankara’nın hassasiyetlerinin gerekçelerinden biri olarak gösterildi ve önlem alınması da istendi. Türk tarafı, “Terörizmle mücadele için işbirliği isteniyor, ancak bazı İngiliz vatandaşları teröre destek veriyor” mesajını iletti.

Dosyada, Türkiye’nin, İngiltere Parlamentosu’nun kanatlarından Lordlar Kamarası’na üye Lord Avebury hakkında 22 Nisan 1994 tarihinde ülkeye giriş yasağı koyduğu kaydedildi. Kürt raporu hazırlayan ve Türkiye’ye karşı PKK lobisi yapmakla suçlanan Lord Avebury’nin yanı sıra iki İngiliz gazeteciye de yasak konulduğu belirtildi…”

YASAK KALKTIKTAN SONRA GELİP, ERMENİ SOYKIRIMI KİTABI BASTIRMIŞ
DPI ve KHRP’nin arkasındaki asıl isim olan İngiltere Lordlar Kamarası Üyesi Avebury hakkındaki “Türkiye’ye giriş yasağı” 2004’e kadar sürmüş. 2004’te bu yasak kalktıktan sonra 2009’da Türkiye’ye gelen Avebury’nin ilk işi Ermeni tezlerini içeren “soykırım kitabını” bastırmak olmuş.
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

*

cikcik tivitır