23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı


23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı

Değerli Kardeşlerim,
Zorlu savaşlarla, atalarımızın canları pahasına koruduğu vatanımızın yönetiminde halk iradesinin tecelli etmesi için 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi kuruldu. Atatürk, halkın iradesinin tecelligâhı olması amacıyla kurduğu meclisin, kuruluş gününü çocuklara armağan ederek gelecek kuşaklara demokratik bir ülke bırakmayı amaçlamıştır.
Halkın iradesini hazmedemeyenler, onlarca yıl boyunca halkın iradesini sayısız darbe ve darbe girişimleriyle baltalanmaya çalışılmış; kendilerini elit kesimde tutarak halktan üstün görmeye çalışanlara karşı halk en güzel cevabı 3 Kasım 2002’de AK PARTi’yi iktidara getirerek vermiştir. AK PARTi, kurulduğu günden bu yana demokratik tavrını ve halkın savunuculuğunu kaybetmemiş, buna karşılık girdiği her seçimden oyunu artırarak çıktı.
Bu ülkeye olan hizmet borcu ve vatan aşkıyla yola çıkan partimiz, halktan aldığı emanetin hakkını vermeye çalışmış ve onlarca çabaya rağmen ‘halk için halktan yana’ prensibiyle hareket etmiştir. Bu bağlamda yapılan icraatların sadece bu dönemle sınırlı kalmaması gelecek kuşaklarca da devam ettirilmesi için gençlerin ve çocukların imkânları genişletilmiş, çocukların daha huzurlu bir ülkede yaşayabilmesi için refah şartları artırılmıştır.
Okul Öncesi Eğitim’in yaygınlaştırılması, eğitim sisteminin dünya şartlarıyla yarışır hale gelmesi gibi birçok önemli icraata imza atan AK PARTi; bugünün çocuklarının ileride yönetimde söz sahibi olabilmeleri için Gençlik Kolları’nı ciddi manada desteklemiştir.
Bu düşünceler ve heyecanla çocuklar özelinde tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlar;  tüm dünya çocuklarına savaşların olmadığı bir dünya bırakabilmek için çabalamayı kendime borç bilirim.


Yayınlanma Tarihi: 25 Nisan 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 281 Defa

Etiketler:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.