30 Adreste 28 Şubat araması


30 Adreste 28 Şubat araması

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği’nin yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında 31 civarında yerde arama yapıldığı ve emekli Orgeneral Çevik Bir hakkında gözaltı kararı çıkartıldığı bildirildi.

ÇEVİK BİR’İN EVİ ARANIYOR

Aramalar bu sabah saat 08.00 itibarıyla başladı. Arama yapılan yaklaşık 31 adres, Ankara ve İstanbul’un da aralarında olduğu değişik illerde bulunuyor. Hakkında gözaltı kararı çıkartılan kişiler arasında 28 Şubat sürecinde Genelkurmay 2. Başkanlığı görevinde bulunan emekli Orgeneral Çevik Bir de yer alıyor.

Operasyonun Batı Çalışma Grubu’na yönelik olduğu belirtilirken, suçlama ise Refah Yol hükümetini devirmeye yönelik teşebbüs iddiası..

Ankara’da toplam 12 kişi hakkında gözaltı kararı var..

EVİNDE ARAMA YAPILAN EMEKLİ PAŞALAR

Öte yandan dönemin komutanları, Emekli Tümgeneral Erol Özkasnak, Emekli Tuğgeneraller Kılıçarslan ve Koralp’in de evinde aramalar yapılıyor..

Öte yandan Ankara ve İstanbul’un dışında 6 şehirde de aramalar yapılıyor..

HSYK BAŞKANVEKİLİ’NDEN AÇIKLAMA

28 Şubat operasyonlarıyla ilgili ilk resmi açıklama HSYK Başkanvekili’nden geldi: 3 ilde 31 adreste arama var.. 31 kişi hakkında da gözaltı kararı var..

HAKKINDA GÖZALTI KARARI OLAN İSİMLER

Emekli Generaller Çevik Bir, İdris Koralp, E. Albaylar: Ünal Aklbulut, Yüksel Sönmez, Mustafa Babacan, Necdet Batıran hakkında gözaltı kararı olan isimler..


Yayınlanma Tarihi: 12 Nisan 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 225 Defa

Etiketler:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.