Antikapitalist babanın kızı


Antikapitalist babanın kızı

İstanbul’daki 1 Mayıs etkinliklerinde işyerlerine saldıran yüzleri sarılı grubun içinde, “Antikapitalist Müslümanlar”ın lideri Yazar İhsan Eliaçık’ın kızı Zeynep Eliaçık’ın da olduğu iddia ediliyor. Habervaktim saldırı anının fotoğraflarına ulaştı.

65305719441

İstanbul’daki 1 Mayıs etkinliklerine dini söylemlerle katılan ve kendilerine “Antikapitalist Müslümanlar” adını veren grup hayli dikkat çekmişti. Kapitalizm ile mücadele ettiklerini savunan grubun liderliğini Yazar İhsan Eliaçık yapıyor. Kimi çevrelerde “İlahiyatçı” kimliği ile anılan İhsan Eliaçık’ın, 1 Mayıs etkinliklerinde kadınlı kızlı bir grupla halay çektiğini gösteren fotoğraflar da basına yansımış, görüntüler tartışma konusu olmuştu.
Etkinliklerde “Anarşist Blok” adı altında hareket eden grubun içerisinden ayrılan yüzleri sarılı kişiler, Halaskargazi Caddesi üzerinde bulunan kamu ve özel sektöre ait işyeri ve bankalara yönelik taşlı sopalı saldırı gerçekleştirmişlerdi.
47 GÖZALTI
Polis, olaylarla ilgili olarak başlatılan soruşturmada mobese ve diğer kamera görüntüleri üzerinde yaptığı incelemelerle olayın faillerine ulaşarak, operasyon için düğmeye bastı. Düzenlenen operasyonda 47 şahıs gözaltına alındı.
ARALARINDA ZEYNEP ELİAÇIK DA VAR
Edinilen bilgilere göre, gözaltına alınan isimler arasında İhsan Eliaçık’ın kızı Zeynep Eliaçık da vardı. Kamu ve özel sektöre ait işyerlerine saldıran grubun içinde Zeynep Eliaçık’ın da bulunduğu ileri sürülüyor.
Saldırganlar yüzleri sarılı olduğu için isim tespitinin zorlaştığı ifade edilirken, Zeynep Eliaçık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Baba İhsan Eliaçık, “Kızım o saldırganların arasında yoktu” diyor.
ZEYNEP ELİAÇIK: ESRAR YASALLAŞSIN
Zeynep Eliaçık asıl, üzerindeki yürüyüşle dikkat çekti. 1 Mayıs etkinliklerine dair fotoğraflarda, kortej içerisinde yürüyenler arasında İhsan Eliaçık’ın kızı Zeynep Eliaçık da görülüyor. Zeynep Eliaçık, üzerinde “ESRAR YASALLAŞSIN” yazılı tişörtü ile dikkat çekiyor.

 


Yayınlanma Tarihi: 03 Haziran 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 293 Defa

Etiketler:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.