Başbakan’dan Kürtaj Açıklaması


Başbakan’dan Kürtaj Açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Parlamenterler Konferansı’nın kapanış oturumunda yabancı parlamenterle biraraya geldi.
Nüfus ve Kalkınma sorunlarının ele alındığı toplantıda Başbakan Erdoğan, gelişmiş ülkeleri, diğer ülkelerin sorunlarına kayıtsız kalmakla eleştirdi.
Başbakan, “Kendisi için, kendi halkı için, evrensel insani değerleri, demokrasiyi ve refahı bir hak olarak gören ülkeler, yanı başlarında ya da yakın coğrafyalarda yaşanan trajedileri, adeta bir gerilim filmi izler gibi sadece izlemekle yetinebiliyor” dedi.
Suriye’deki Gelişmeler
Başbakan Erdoğan’ın gündeminde Suriye’deki gelişmeler de vardı.
Dünya ülkelerini duyarlı olmaya çağıran Başbakan Erdoğan, “Biz futbol maçı seyretmiyoruz beyler. Bir dramı, bir trajediyi, maalesef izlemek zorunda kalıyoruz. Burada çocuklar, savunmasız kadınlar, yaşlı insanlar öldürülüyor. Boğazları kesilerek öldürülen insanlar var burada. Bunu mu izleyeceğiz ? Bunu mu seyredeceğiz ? Buna kimse ‘Ben duymadım’ diyemez, duyarsız kalamaz. Elini uzatmak durumundadır ve buna mecburuz” dedi.
Başbakan Erdoğan Suriye konusundan yola çıkarak Birleşmiş Milletlerin yapısını da eleştirdi ve reforma ihtiyaç olduğunu dile getirdi.
Başbakn Erdoğan, “Siz Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi olarak bir karar alıyorsunuz ve konseye götürüyorsunuz daimi üyelerden iki tanesi bu işe veto deyince iş bitmiştir ve bu adımı atamıyorsunuz.” diye konuştu.
“Kürtajı Cinayet Olarak Görüyorum”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yabancı parlamenterlere Türk ekonomisindeki gelişmeyi anlattı ve artık Türkiye’nin “alan el değil veren el” olduğunu söyledi.
Genç ve dinamik bir nüfus için her fırsatta 3 çocuk isteğini dile getirdiğini söyleyen Başbakan, kürtaja karşı olduğunu şu sözlerle vurguladı:
“Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum. Buna kimsenin müsaade etme hakkı olmamalı. Ha anne karnında bir çocuğu öldürürsünüz ha doğduktan sonra öldürürsünüz hiç bir farkı yok. Buna karşı çok daha duyarlı olmaya mecburuz.”
Başbakan Erdoğan daha sonra Yedinci Milli Petrol Şirketleri Forumu’na katıldı.


Yayınlanma Tarihi: 29 Mayıs 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 211 Defa

Etiketler:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.