Bir başka açıdan 28 Şubat


Bir başka açıdan 28 Şubat

28 Şubat soruşturması nereden başlayacak, nereye kadar gidecek, ne kadar derinleşecek bilmiyorum, ama başladığı gibi bitmeyecek..
Bana kalırsa 28 Şubat’ta OYAK ve Mehmetçik Vakfı da masaya yatırılacak, kurban derileri tartışmalarının odağındaki THK da.
Bu dava bizim gazete açısından da son derece önemli. Benim evin haczedilmesi olayını hatırlıyorsunuz, AİHM’den hâlâ bir karar çıkmadı, aile satış için yeniden süreci başlattı, ama sanırım iddianame açıklandıktan sonra ilginç bilgi ve belgelere ulaşacağız. Dava için yeni bir süreç başlayabilir..
Biliyorsunuz Erkaya 28 Şubat’ın en önemli aktörlerinden biri idi. Herhalde yaşıyor olsaydı bir numaralı sanık o olması gerekirdi ve muhtemelen de ilk tutuklanacaklar arasında o da bulunurdu.
İşte o zata “hakkımı helal etmiyorum” dediğim iddiası ile o gün gıyabımda yargılanarak tazminata mahkûm edilmiştim.
Daha sonraki bir tarih ama, aynı kadroların işi olan 312 General davası halen Yargıtay’da karar için bekliyor.. Bu 312 General yaş haddinden ölmeye devam ediyor, ama hâlâ fire vermiyorlar.. İnatlarını sürdürüyorlar. Bakalım daha ne kadar direnecekler.. Bu süreçte o konuda da bilgi ve belgelere ulaşılır diye ümit ediyorum.
Bir de bizim iki Hasan olayı var. Nuh Mete Yüksel’in tezgahı.. Yargının nasıl bu işlere alet edildiğinin güzel bir örneği..
28 Şubat soruşturması askeri ihalelere de el atacaktır herhalde.
Haksız mal iktisabı ve hazine arazilerinin yağmalanması, askeri alımlar, askeri ihalelerden faili meçhullere kadar bir sürü olay. Acıbadem’deki kamu arazisi mesela hangi gazetecinin adına zimmetlendi? Neden kamu avukatları duruşmaya gelmediler ve kararı temyiz etmediler?
Bakarsınız Özal suikastı, Cem Ersever, Eşref Bitlis olayları da aydınlatılır bu süreçte. Savcılar neden emekli Yargıtay savcısı Uğur Tönik’i çağırmazlar mesela..
Apo’nun kimler tarafından niçin, nasıl ve hangi şartlarla teslim edildiğini, PKK’nın derin ilişkilerini de öğrenmiş oluruz. Bana göre Apo yeniden yargılanmalı. O kadar ülke gezdi adam, hiçbir yabancı ülke ve istihbarat örgütünün adı geçmedi.
Çevik Bir’i de Apo ile görüşmesinden dolayı sorgulayacak mı savcılar bilmiyorum. Hani Hakan Fidan’ı sorgulamaya kalktıklarına göre, belki bu konu da ilgilerini çeker savcıların.
Kayıtdışı ekonomi, kayıtdışı siyasetin yol arkadaşıdır. Borsaya da bakmak gerek, piyasalara da.. Tefecilik önemli mesela.. Borsa spekülatörleri kimlerdi! İsrail bu işin neresindeydi mesela! İlle de yargıçlar, yargı bu işin neresindeydi!
Hangi firmalar örtülü KİT haline getirildi? Hangi özel bankaların içi boşaltıldı?
Hangi kamu kaynaklarından kimler fon kaynaklı, kur garantili kredilerle desteklendi?
Hangi kamu bankasının gayrimenkulünü kim hangi kamu bankasından aldığı kredi ile aldı ve o bankaya, aldığı arazinin onda birini satarak borcunu kapattı? Bu işe kim aracılık etti?
Yılmaz’ın Süzer’in Gök kafesindeki inadı tek örnek mi idi?
28 Şubat’ın, ekonomik, siyasi, bürokrasi, media ayağı da soruşturulacak daha!.
Kimine göre, bu iş askerle sınırlı kalmalı. Hayır! Bu asker düşmanlığı olur. Suçu işleyen kimse o. Sağına soluna, Alevisine Sünnisine bakmadan. Siyaset ya da asker, bürokrat, gazeteci, yanlış yapana hesap sorulsun.. Bu çetede herkes var.
Bakalım bu süreçte kimlerin ipliği pazara çıkacak?
28 Şubat savcısı, faili meçhuller kadar önemli bir diğer noktayı da araştıracak mı? Hani şu Mumcu’nun peşine düştüğü, eroin ve silah takası ve ardından petrol kaçakçılığı.. Sahi neden kimse bu petrol işine bulaşmak istemiyor. “Bir damla kan, bir damla petrol” diye mi?
Buradan yola çıkarak, bugün bakanlıklar ve kamu kurumlarına kapılananları uyarıyorum.. 10 yıl, 20 yıl sonra da birileri sizden bu işlerin hesabını sorar.. Çevik Bir’e bakın ve kendi akıbetinizi düşünün! Etme bulma dünyasıdır bu dünya.. Tamam! Yapanın yanına kâr kalmasın. Ama o çok yedi, biraz da ben yiyeyim olmaz! Sırtınızı dayadığınız kaya olsa erir gün gelir.. Bugünki Ergenekoncular, Balyozcular da sırtlarını sağlam kayaya dayadıklarını düşünüyorlardı.. Dünya hali bu, belli olmaz.. Yarın seçim olur, bir başkası gelir. Ya da birileri elindeki belgeleri internete verir ve birilerinin gizli, karanlık, derin ilişkileri ortaya çıkar ve bütün hesaplar tersine dönebilir. Düşenin dostu olmaz.. Bu piyasa Brütüslerle doludur.. Ama gel de bugün kanatlanıp uçanlara bunu anlat, anlatabilirsen..
28 Şubat, doğru yönde, ileri doğru bir gelişme.. Bundan sonrası için görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler.. Bazan Rabbim, kimilerinin eliyle kimilerini tasfiye eder de yeryüzü fesada uğramaktan kurtulur.. Birilerinin bir planı varsa Allah’ın da bir planı vardır.
Ha! Son bir uyarı daha! Amerika’dan, İsrail’den ve onların tetikçilerinden değil, Allah’tan korkun! Ve yüzünüzü O’na dönün!
Son bir iddia! Muhsin Yazıcıoğlu suikastını Çevik Bir’e sorun, Yazıcıoğlu’nu tehdit eden biri idi Bir.. Başına geleni de o bilebilir. Bu suikasttan İsrail ve ABD’nin bilgisinin olmadığı düşünülemez!..
Selâm ve dua ile..


Yayınlanma Tarihi: 22 Mayıs 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 245 Defa

Etiketler:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.