Borsada panik havası


Borsada panik havası

Borsa Gündem’in haberine göre piyasalarda 28 Şubat operasyonunun başlamasıyla birlikte geçtiğimiz hafta Mehmet Baransu’nun kaleme aldığı yazı konuşulmaya başladı.

Mehmet Baransu, 28 Şubat davasının yakında başlayabileceğini ve Aydın Doğan başta olmak üzere Doğan grubu gazetecilerinin bazılarının da bu soruşturmada ifade verebileceklerini söylemişti.

Borsada, Doğan Grubuna yapılabilecek herhangi bir arama ve göz altı operasyonlarına karşı tedirgin olunduğu ve grup hisselerinde satışların hakim olduğu söyleniyor.

Bu arada grup hisselerinin neredeyse tamamında 10 Nisan Salı günü görülen sert satışlar da bugünkü gelişmelerle anlam kazandı.

Salı günü neredeyse tüm Doğan grubu hisselerinde nedeni anlaşılamayan çoğunluğu tek bir kurumdan yapılan satışlarla hisseler yüzde 10’a yakın değer kaybetmişti. Araştırmalar Salı günü piyasalarda Doğan grubunu etkileyecek önemli bir veriye rastlandığını ortaya koydu.

Şimdi piyasalarda, bugün başlayan 28 Şubat operasyonunun Salı gününden haberini alıp satışa geçen büyük bir grubun bulunduğu konuşuluyor. Bugün, Doğan Holding takası incelendiğinde Salı günü gerçekleştirilen satışların İş Yatırım (6,5 milyon lot) ve Osmanlı Menkul’den (4,6 milyon lot) yapıldığı görülüyor.


Yayınlanma Tarihi: 12 Nisan 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 53 Defa

Etiketler:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.