CHP Antalya karıştı


CHP Antalya karıştı

Akaydın Baykal’a yüklendi, milletvekili üzerine yürüdü! ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Akaydın, partisinin Aksu ilçe kongresinde CHP Antalya Milletvekili eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a yüklenmeyi sürdürünce Milletvekili Yıldıray Sapan, üzerine yürüdü

Araya partililer girerken, Başkan Akaydın, partililerden oluşan 10 kişilik koruma ekibi nezaretinde salondan ayrıldı. Döşemealtı ilçe kongresine de katılan Milletvekili Sapan, kendisine pet bardak fırlatan partiliye içi su dolu pet şişeyle karşılık verdi.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, ‘büyük ağabey’ diyerek geçen hafta başlattığı CHP eski Genel Başkanı Baykal’a yönelik iddia ve açıklamalarına devam etti. Başkan Akaydın partisinin pazar günü gerçekleştirdiği Döşemealtı ve Aksu ilçe kongrelerinde konuştu. Başkan Akaydın, CHP Aksu ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, Kemer’de ve Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Hizmette 3. Yıl’ tanıtım toplantısında yaptığı konuşmaların ardından partili bir belediye başkanı tarafından ‘CHP’nin jargonuyla ters düşmekle’ eleştirildiğini belirterek, “Eğer partimizin jargonu entrika, arkadan vurma, dedikoduysa ben bu jargona tersim. Ben de yok böyle bir jargon. Ben düzgün adamım, dürüst adamım” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği ilk günlerde Antalya’nın CHP içindeki deneyimli belediye başkanlarının kendisini ‘Bu adamı güderiz, her istediğimiz yaptırırız’ şeklinde değerlendirdiğini kaydeden Başkan Akaydın, “Baktılar ki böyle bir adam yok karşılarında. ‘Politikada çaylak’ dediler. Evet politikanın çaylağıyım. Ama politika yapmak sizin yaptığınız gibiyse çaylak olarak kalmaya razıyım. Bana işkence yaptılar, yıldırdılar, bana mobbing uyguladılar. Partimizin meclis öncesi yarım gün süren meclis grup toplantılarını yaşamış olmayı istemiyorum. Hafızamdan silmek istiyorum” diye konuştu.
MİLLETVEKİLİ SAPAN’DAN AKAYDIN’A TEPKİ Başkan Akaydın’ın bu sözleri, salonda bulunan CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan tarafından tepkiyle karşılandı. Aksu ilçe kongresinin divan başkanlığını yürüten CHP eski Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk’in, “Sayın Başkan ne olursunuz böyle sataşmaya fırsat vermeyin” uyarısına rağmen ortam gerildi. Milletvekili Sapan yerinden kalkarak Başkan Akaydın’ın üzerine yürüdü, ancak araya partililer girdi. Başkan Akaydın, partililerden oluşan 10 kişilik koruma ekibi nezaretinde salondan ayrıldı.
Daha sonra söz alan Milletvekili Sapan ise Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın’ın oturuş tarzını, onu taklit ederek eleştirdi. Akaydın’ı saygısız olmakla itham eden Yıldıray Sapan, kürsünün önüne bir sandalye getirerek, “Böyle oturamaz. Bu oturuş biçimi bir demokrata yakışmaz” dedi.
DÖŞEMEALTI KONGRESİ DE GERGİN GEÇTİ CHP’nin aynı gün gerçekleşen Döşemealtı İlçe Kongresi de olaylı geçti. Başkan Akaydın’ın konuşmasından sonra söz alan Milletvekili Yıldıray Sapan, kendisinin Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden EK-DAĞ’ın genel müdürlüğünü yaptığını hatırlatarak, “O saygı duyduğum Mustafa Bey ne dedi biliyor musunuz? ‘Partiden gelen taleplerin hiçbirini yapmayacaksınız. Bu bir emirdir’ dedi” iddiasında bulundu. Sapan’ın konuşması sırasında bir partili milletvekiline “Seni zengin etti” diyerek sataştı. Konuşmasını yarım bırakan Milletvekili Sapan, partilisine dönerek “Beni mi zengin etti?” diye sordu. Gerginliği yatıştırmak için yine partililer devreye girerken, Sapan’a pet bardak atıldı. Sapan, pet bardaklı saldırıya içi su dolu pet şişeyle karşılık verdi.
BAŞKAN AKAYDIN: LAİK CUMHURİYETTE DİN EĞİTİMİ AİLE VE ÇOCUĞUN TERCİHİDİR ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Akaydın, din eğitimine hiçbir zaman karşı olmadıklarını belirterek, laik cumhuriyette din eğitiminin aile ve çocuğun tercihi olduğunu söyledi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Altındağ Mahallesi’nde yaptırılan Atatürk Çocuk Kültür Merkezi, törenle açıldı. Açılışta bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, Atatürk’ün dünyadaki tüm liderlere örnek olacak armağanı 23 Nisan’ı coşkuyla kutladıklarını belirtti. Belediyeye ait iki lojmanın yeniden düzenlenmesiyle oluşturulan merkezde çocuklara Türkçe, Fen Bilgisi ve yabancı dil eğitimi ile kültür- sanat eğitimi verileceğini aktaran Akaydın, merkezde bilgisayar odası, 5 bin kitaptan oluşan kütüphanenin de yer aldığını kaydetti.
MİSYONUMUZ KİNDAR ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEK DEĞİL Din eğitimine hiç bir zaman karşı olmadıklarını belirten Başkan Akaydın, laik cumhuriyette din eğitiminin aile ve çocuğun tercihi olduğunu söyledi. Akaydın şöyle konuştu:
“Bizim öncelikli misyonumuz Atatürkçü çocuklar, Atatürk’ü seven çocuklar yetiştirmektir. İşte bu açılışın önemi budur. Kindar çocuklar yetiştirmek değildir, bunun altını çizerek söylüyorum. Dileğimiz bundan sonra bu tür kurumların ‘4+4+4’ faciasına koşul olarak yaygınlaştırılması olacaktır. Bütün sosyal demokrat belediye başkanlarına da bunu bir açılım olarak öneriyorum.”
OYUNCAK DAĞITIMINDA İZDİHAM Daha sonra Başkan Akaydın, eşi Günseli Akaydın ile merkezin açılış kurdelesini kesti. Eşiyle merkezi gezen Başkan Akaydın, çocuklarla sohbet etti. Etkinliğin ardından Başkan Akaydın, merkez binasının dışında çocuklara oyuncak hediye etti. Akaydın’ın ardından görevlilerin oyuncak dağıtımı sırasında izdiham yaşandı. Bazı veliler çocuklarına oyuncak alabilmek için birbiriyle yarıştı. Bu sırada görevliler oyuncağın bulunduğu sepeti alandan uzaklaştırdı. Daha sonra görevliler çocuklara tekrar oyuncak dağıttı.
GÖKYÜZÜ UÇURTMALARLA RENKLENDİ Başkan Akaydın, Atatürk Çocuk Kültür Merkezi açılışının ardından Antalya Kültür Merkezi’ndeki amfitiyatroda düzenlenen uçurtma şenliğine katıldı. Eşi Günseli Akaydın ile çocuklara uçurtma dağıtan Akaydın, onlarla hatıra fotoğrafı da çektirdi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği şenlikte farklı şekillerdeki uçurtmalar gökyüzünde renkli görüntüler oluşturdu.


Yayınlanma Tarihi: 23 Nisan 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 380 Defa

Etiketler:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.