Etik kurulunun raporu açıldı


Etik kurulunun raporu açıldı
Şike ve teşvik kapsamında Trabzonspor’un da bulaştırılmaya çalışıldığı iddianame doğrultusunda Trabzonspor’un adı bile geçmiyor.

Yaklaşık 9 aydır süre gelen Futbolda şike ve teşvik kapsamında sona gelinirken İstanbul basının günlerdir Trabzonspor’u bulaştırmaya çalıştığı dava ile ilgili Etik kurulu raporu Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu tarafından Antalya’da yapılan toplantıda açıldı.

Spor61’in aldığı habere göre Trabzonspor’un, Fenerbahçe- Sivas maçı ile ilgili olarak Sivasspor’a teşvik primi gönderme çabası içinde olduğu ve teşebbüsün etik kurulu raporunda yer aldığı İstanbul basınında yer almasına rağmen raporda böyle bir ibarenin bulunmadığı öğrenildi.

Raporda Fenerbahçe’nin Ankaragücü, Sivasspor ve Eskişehirspor maçlarında şikeye teşebbüs ettiği, Trabzonspor’un Eskişehirspor ile oynadığı maçta da rakip takıma teşvik amacı ile para gönderdiği belgeleri ile ortaya koyuldu.

Bu doğrultuda raporu inceleyen TFF yönetim kurulunun Fenerbahçe’yi ve şike kapsamında ki kulüpleri PFDK ya sevk edeceği kesinleşti.

Fenerbahçe ve ilgili kulüplerin PFDK’na sevki ve suçlu bulunması halinde her maç için bir alt kümeye düşürülmesine kesin gözü ile bakılıyor.

Konu ile ilgili olarak TFF yönetim kurulunun yarın açıklama yapması bekleniyor. İncelemenin tamamlanmaması halinde açıklama pazartesi günü yapılacak


Yayınlanma Tarihi: 30 Nisan 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 245 Defa

Etiketler:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.