Evren, Şahinkaya ve Demirel Ey Süleyman Demirel..


Evren, Şahinkaya ve Demirel Ey Süleyman Demirel..

Bu kadar kolay sıyrılacağını zannediyorsan, hata ediyorsun. Bugün sana sadece; “12 Eylül Davası’na neden müdahil olmadın?” diye soruluyor.. Oysa doğru soru; “O davada sen neden yargılanmıyorsun?” olmalıydı ki bu sorunun muhatabı da sen değilsin..
ASKERİN ZEKASI
Bugün çektiğimiz acıların, sosyolojik yuvarlanmaların, kimlik ve de kişilik sorunlarının temeline inip baktığımda, 27 Mayıs kanlı darbesinden bugüne yaşanan askeri müdahaleleri görüyorum..
Fakat çok açık ifade etmem gerekir ki, bu kurmay zeka askere ya da ordu içindeki cuntacı bir yapıya ait değil. Düşünsenize “12 Eylül neden yapıldı?” diye sorduğunuzda o kadar çok yanıtı var ki..
1) Ülke liberal ekonomiye geçsin diye
2) Yunanistan NATO’ya dönsün diye
3) TBMM arşivleri güvence altına alınsın diye
4) Atatürk’ün vasiyeti gizlensin diye vs…
Onlarca neden sayabilirsiniz bir anda.. Peki hangisine basacak kafası Kenan Evren’in sizce?.. Şöyle bir Evren gelsin gözünüzün önüne.. İnsanlığa karşı işlenmiş en büyük suçu koşulsuz sahipleniyor.. Arkasındaki güçleri ya bilmiyor ya da saklıyor.. “Bir sağdan astık, bir soldan astık, orada bile dengeyi gözettik” diyerek, masum insanları idam etmesini iyi bir şey gibi sunmaya çalışıyor.. Bu adam mı ülkeyi liberal ekonomiye geçirecek planı tertipleyecek de böylesine kamusal bir operasyonu 77’den 80’e kadar 3 yıl boyunca sürdürecek?.. Güldürmeyin beni..  SAVUNMASI İSABETLİ DEĞİL Mİ?
Değerli okurlar, Evren’in mahkemeye verdiği savunmanın hukuki olarak ne kadar da isabetli olduğunu görüyor musunuz? Neden? Çünkü;
1) Darbeci yapı, 5 generalle ülkeyi yönetmemiş, hemen danışma meclisi oluşturmuş..
2) Anayasa yazılmış ve bu Anayasa yüzde 93’e yakın oy almış..
(Hangi koşulla olursa olsun, ister şeffaf zarf isterse ‘hayırcılar’ın tutuklanması. Halk oylamasına dayalı sistemlerde sonuç önemlidir )
3) Anayasal kurumlar kurdurup, hukukunu oturtmuş..
4) Partiler kurdurup seçim yaptırmış. İnsanların sivil bir partiye oy vermesine ve iktidar yapmasına izin verilmiş..
5) Yaptığı müdahaleye “ihtilal” demiş ve bunu da TSK iç hizmet kanununa dayandırmış vs..
Bu saatten sonra Kenan Evren’i hukuken suçlu ilan edebilir misiniz?.. Peki bunca şeyi Kenan Evren mi düşündü gibi geliyor size?..
KURTAR BİZİ BABA
Demirel faktörünü ıskalamayın derim.. 1987’deki referandumu kazanmasını ve 1991 seçimlerinden galip gelmesini, 12 Eylül’le hesaplaşma sayan Demirel, neden şapkasını alıp gittiğini açıklamadan bu ülke normalleşmez.. Örneğin 12 Eylül’de Demirel değil de Tayyip Erdoğan ya da Abdullah Gül oturuyor olsaydı o koltukta.. Önce elbette ülkesi içinde operasyon yapılmasına izin vermezdi bu kadro. Dolayısıyla kardeşin kardeşi vurduğu, 5 binden fazla kişinin pisi pisine hayatını kaybettiği bir ortam oluşmazdı.. Fakat velev ki (Bedrettin Demirel’in tabiriyle söyleyelim) şartlar olgunlaştı ve askerler bunu denemeye kalktılar.. Ne olacağını söyleyeyim.. Yani Süleyman Demirel’in ne yapmadığını.. Abdullah Gül de Tayyip Erdoğan da, kim darbeye kalkıştıysa emekliliğini alır evine gönderirdi.. Tahminen söylemiyorum. Merak eden Silivri’ye bakabilir.. Ya Demirel?.. Gerçekten sivil olsaydı belki ama, tanıdığımız Demirel için bunu söyleyemeyeceğim.. Ben iki gündür mahkemede yükseltilen yorumlara katılmıyorum. Demirel’in müdahil olmasını isteyen ya da müdahil olmadığı için şaşıranlardan değilim. Zira bence Demirel, o salonda sanık sandalyesinde oturuyor olmalıydı.. İnşaallah o da olacak. 28 Şubat yargılandığında Demirel’i de mahkemeden kaçmak için doktor raporu peşinde koşarken görürseniz şaşırmayın..
MERHABA YENİ HAYAT
Allah (c.c) Hasan Karakaya üstadı bize, okurlarına ve ailesine bağışladı.. Başına gelenleri kendi kaleminden okursanız daha doğru olur.. Ben sadece küçücük bir detayını yazacağım burada.. Sigarayı bırakmış bir kardeşi olarak fırsat buldukça sigaranın zararlarını anlatırdım kendisine. O da bir sigara yakar ve keyifle dinlerdi anlattıklarımı.. Bundan böyle ikimiz birlikte anlatacağız sigaranın zararlarını tiryakilere.. Elveda zehir, hoş geldin yeni hayat.. Kalın sağlıcakla.


Yayınlanma Tarihi: 06 Nisan 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 232 Defa

Etiketler:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.