Galatasaray’da Burak Yılmaz operasyonu


Galatasaray’da Burak Yılmaz operasyonu

Türk futbolunun son kralı Burak Yılmaz… Bu sezonun tartışmasız kahramanı. Süper Final devam ediyor ama 32 golle krallığı şimdiden garanti. Müthiş sezonun ardından Burak’ın ne olacağı ise en büyük tartışma konusu…
Son 2 haftada yapılan gelişmelere bakınca aslında Burak’ın şifrelerini çözmek çok kolay. Çünkü yaşanan çok açık şekilde Burak Yılmaz’ın Trabzon’da dönemini doldurduğunu gösteriyor. Peki o gelişmeler ne?
– Burak, FourFourTwo’nun nisan sayısına verdiği röportajda ‘Trabzon’da yapabileceğimi yaptım’ dedi… Bu ilk sinyaldi.
– Ardından Burak, 2 Nisan’da yazdığı twitte taraftara durduk yere teşekkür etti, ‘gidiyor musun?’ diye sorulunca ‘İçimden geldi’ dedi.
– F.Bahçe maçı sonrası patron Şenol Güneş, çıktığı TV programında gelecek sezon yeni bir kadro oluşturulması gerektiğinin altını çizdi…
– Tüm bu olayların üzerine Sabah Gazetesi, dünkü sayısında çok ilginç bir rapor yayınladı. Rapora göre Burak’ın takımı bozduğu anlatılıyordu.
SENEYE NEDEN G.SARAY’A GELECEK?
İŞTE fotoğraf bu… Burak Yılmaz’ın sezon sonunda ayrılması neredeyse kesin… Sezonun en formda ismi Burak ayrılmak istiyor, Trabzon göndermeye sıcak bakıyor. Bu tabloda tecrübeli golcü ne yapacak? İşte bunun için en ağırlıklı senaryo:
1- Yüzde 80 G.SARAY: Burak, daha önce Beşiktaş ve F.Bahçe formaları giydi. Röportajlarında iki takımda da yeniden forma giymeyeceğini yeniledi. Hatta ‘Beşiktaşlıyım ama dönmem’ mesajı verdi. Türkiye’de Burak’ın oynayacağı tek büyük G.Saray… Ki bunun için de 2 tane önemli neden var.
– Burak, Selçuk İnan ile oda arkadaşı: Manisaspor’dan beri ‘kanka’ olan ikilinin arasından su sızmıyor. Hem Milli Takım’da hem kulüplerde hiç ayrılmıyorlar. Hatta Burak, İstanbul’a eğlenmeye geldiğinde Selçuk ile geziyor, onunla aynı evde kalıyor. Sahada da ikili çok iyi anlaşıyor.
– Fatih Terim faktörü: Terim de Burak Yılmaz’ı çok istiyor. İmparator, çeşitli dönemlerde bunu yönetime söyledi. Yani transfer yapılırsa Fatih Hoca’nın onayı var, Burak’ı istemeyen yok…
AVRUPA’DA HANGİ TAKIM İSTİYOR?
2- Yüzde 20 yurt dışı: Burak için Avrupa’dan da yoğun bir talep geliyor. Fulham, Sevilla, PSV, Ajax, Lille, O.Lyon şu ana dek Burak’ın resmi taliplileri. Juventus başta bazı büyük kulüplerin de Burak’ı izlediği biliniyor. Burak bu takımlardan birisine gidebilir ancak bu olasılık düşük gibi…
BONSERVİS İÇİN PAZARLIK OLACAK
BURAK’ın sözleşmesi 31 Mayıs 2015 tarihinde bitiyor. Yani 3 sezon daha kalabilir. Ancak sözleşmesinde ‘Yurt dışına giderse 5 milyon euroya serbest kalır’ maddesi var. Bu şart yurt içi için geçerli değil. G.Saray bu sorunu dostane ilişkilerle çözmek istiyor. Ve Burak Yılmaz için iyi bir parayı da gözden çıkarmaya hazır. Burak’ın alacağı para konusunda ise G.Saray, Selçuk İnan tarifesi (2.5 milyon euro) uygulamaya çoktan hazır.
FRANSA KULÜPLERİ DE PEŞİNDE
Geçen hafta oynanan F.Bahçe-Trabzon maçında Fransızlar’ın Burak Yılmaz’ı izlediği ortaya çıktı. Lille ve O.Lyon kulübü temsilcilerinin Şükrü Saracoğlu’na gelip çıplak gözle Burak hakkında bilgi topladıkları öğrenildi.
Ancak Fransız basını iki kulübün de Burak konusunda iyimser olmadığını yazdı. Basın iki kulüp temsilcilerinin görüşlerini açıklamadığını belirtti ancak yorum olarak ‘Kebap Burak’ başlığını attı. Haberde Burak’ın performansı için ‘F.Bahçe defansı arasında kebap oldu’ yorumu kullanıldı.
İŞTE ŞENOL GÜNEŞ’iN ŞOK BURAK YILMAZ RAPORU
1 Takımın tamamı Burak’a yönelik oynuyor. ‘O’ varken alternatif bir golcünün oynama şansı çok az. Bu da takım içinde huzursuzluk yaratıyor.
2 Futbol yaşantısında zirve yapan Burak Yılmaz’dan en üst düzey verim alınmıştır. Taliplileri varsa ve kulübe önemli bir ekonomik katkı sağlayacaksa satılabilir.
3 Burak gol atamayınca stres yapıyor. Tribünlerden gelen sesleri çok dinliyor. Bu da ona zarar veriyor. İleride bunun boyutu çok daha artabilir.
Akşam


Yayınlanma Tarihi: 23 Nisan 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 264 Defa

Etiketler:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.