İDO’dan her bütçeye uygun bilet


İDO’dan her bütçeye uygun bilet

Yolcu taleplerini göz önünde bulundurarak 1 Haziran itibariyle her bütçeye ve beklentiye uygun bilet ve koltuk seçeneği sunmaya hazırlanan İDO, yaz sezonunu değişimle karşılayacak.
Bilet satış sistemine ilişkin alt yapısını ve web sitesini (www.ido.com.tr) tamamen yenileyerek, dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinin kullandığı sistemi hayata geçiren İDO, 28 Mayıs 2012 tarihinden itibaren yolcularının karşısına yeni hizmetlerle çıkıyor.
Kademeli olarak 4 dilde (İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça) hizmet verecek olan yenilenmiş internet sitesi 1 Haziran 2012 tarihinden itibaren yapılacak seyahatler için kullanılabilecek. Site; alternatif satışlara elverişli, kullanıcı dostu ve ileri teknolojik alt yapıya sahip olacak.
31 Aralık’a Kadar Seyahat Planlama İmkanı
Yeni sistemde İDO yolcuları, yıl sonuna kadar (31.12.2012) seyahat planlarını www.ido.com.tr’ den yapabilecek. Uygulamaya ait düzenlemeler biletleme işlemi öncesinde yolculara aktarılacak ve yolcunun kabul etmesi halinde bilet satın alma işlemi gerçekleştirilecek.
Her Bütçeye ve Beklentiye Uygun Bilet ve Koltuk Seçenekleri
“En Ekonomi”, “Ekonomi-Ekonomi Plus”, “Business-Business Flex” ve VIP seçenekleri ile yolcu beklentilerine göre alternatifler yaratılarak, her bütçeye uygun ulaşım hizmeti verilecek. 4 farklı bölümden koltuk seçebilme ve seyahat konforunu arttırıcı farklı hizmetlerden yararlanabilme fırsatı sunan uygulama, 1 Haziranda başlayacak.
Yalova Seyahatlerinde 5 ve 7 TL’lik Sabit Fiyatlı Biletler
Pendik-Yalova ve Yenikapı-Yalova hattında araçsız seyahat edecek olan kişiler, “En Ekonomi” ücretlerle (5-7 TL’lik fiyatlarla) bilet alabilecek. Yalovalılar, 28 Mayıs itibariyle online bilet satışlarına başlanacak olan yeni sistem sayesinde 5 TL’ye bilet alma imkanı yakalayacak (İnternetten satın alınan biletler için hizmet bedeli 1 TLdir).
Engelli Ve Yaşlılar Başta, Yeni İndirimler
Engelli ve yaşlıların toplu taşımadaki ihtiyaçlarını da göz önünde bulunduran İDO, yeni uygulaması ile bütçelerine de katkı sağlayacak. “Ekonomi” veya “Ekonomi Plus” koltuklarından birini tercih eden yolculardan 65 yaş ve üzeri olanlar ile engelli vatandaşlar yüzde 25 oranında indirim elde edecek.
Ayrıca yine “Ekonomi” veya “Ekonomi Plus” bölümlerinde seyahat edecek öğrenci (6-24) %20, basın kartı sahipleri %15, gazi, şehit, dul ve yetimleri % 50 indirimden faydalanabilecek.  Ebeveyn ile seyahat eden (0-66 ay) grubundaki çocuklar bütün koltuk seçeneklerinde ücretsiz seyahat edebilecek. İndirimli biletler sadece “Ekonomi” ve “Ekonomi Plus” bölümleri için düzenlenecek.
Cep Telefonu Kullanımı ve Sınırsız, Ücretsiz İnternet Hizmeti
Gemilerinde ücretsiz ve sınırsız Wİ-Fİ hizmeti veren İDO, yolcularına artık cep telefonları açık olarak seyahat etme olanağı sunuyor. Yolcular, bu sayede hem sosyal yaşamdan hem de iş hayatından kopmadan bağlantılarını güven içinde yapabiliyor. Bu sayede internetin eğlence dünyasının kapıları hep açık olduğu gibi iş dünyasının hızlı gelişmeleri de sanal ortamda takip edilebiliyor.


Yayınlanma Tarihi: 28 Mayıs 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 400 Defa

Etiketler:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.