İşte Barcelona’nın yeni hocası


İşte Barcelona’nın yeni hocası

Barcelona’da önce La Liga ardından da Şampiyonlar Ligi’nde yaşanan hayalkırıklığının ardından sezon sonu görevi bırakma kararı alan Pep Guardiola basın toplantısı düzenliyor. Guardiola’nın basın toplantısına Barcelonalı futbolcular da tam kadro katılıyor.
Barcelona’da önce La Liga ardından da Şampiyonlar Ligi’nde yaşanan hayalkırıklığının ardından sezon sonu görevi bırakma kararı alan Pep Guardiola basın toplantısı düzenliyor.
Guardiola’nın basın toplantısına Barcelonalı futbolcular da izleyici koltuklarında tam kadro katılıyor. Konuşmacı olarak ise Guardiola’nın yanı sıra Barcelona Kulübü Başkanı Sandro Rosell ve Barcelona Sportif Direktörü Andoni Zubizarreta da toplantıda söz alıyor.
Basın toplantısında ilk konuşmayı yapan Barcelona Başkanı Sandro Rosell, başarılı çalıştırıcının sezon sonunda görevi bırakacağını söyledi. Guardiola’nın ayrılık kararını kabullenmenin kendileri için zor olduğunu ifade eden Başkan Sandro Rosell “Bize kalsa kesinlikle ayrılmasına izin vermezdik” dedi. Rosell, Tito Vilanova’nın göreve getirilmesine Yönetim Kurulu’nun karar verdiğini de sözlerine ekledi.
Guardiola ise yaptığı açıklamada “Devam etseydim bu ne benim ne de takımım için iyi bir şey olacaktı” dedi. 1 yıl dinlenmek isteyen Guardiola, geleceği ilgili sorulara ise “Eninde sonunda bir takım çalıştıracağım ama şimdilik bunu düşünmüyorum” diye yanıt verdi.
“Her zaman kısa sözleşmeler istedim çünkü Barcelona’da beklentiler büyüktür” diyen Pep, “Kısa sürede iki büyük turnuvanın dışında kaldık. Bıraktığımı açıklamak için en uygun zamandayız. Sebep basit, 4 yılda herkes yoruldu. Yeni teknik direktör, artık benim veremeyeceğim şeyleri de verecektir” dedi.
YEHİ HOCA VILANOVA! Bu arada Barcelona’nın başına Pep Guardiola’nın yardımcısı Tito Vilanova’nın getirildiği açıklandı. Guardiola’nın görevi bırakma kararı alışının ardından İspanyol medyasında ismi ön plana çıkan isim Atletic Bilbao Teknik Direktörü Marcelo Bielsa olmuştu.
Ancak Barcelona yönetimi hiç vakit kaybeden kararını açıkladı ve takımı gelecek sezondan itibaren Pep Guardiola’nın yardımcısı Tito Vilanova’nın çalıştıracağını duyurdu. Sportif direktör Andoni Zubizarreta bu yeni görevlendirme konusunda “Tito Vilanova, kulübün felsefesini temsil ediyor” açıklamasını yaptı.
UZAY TAKIMI İLE 13 KUPA!
2008 yılında Barcelona’nın başına geçen Pep Guardiola, 2’si Şampiyonlar Ligi, 3’ü La Liga şampiyonluğu olmak üzere kulübe 13 kupa kazandırdı. Oynadığı futbolla uzay takımı diye anılan Barcelona dünya futbol tarihinin en iyi takımı olarak da gösteriliyordu.


Yayınlanma Tarihi: 28 Nisan 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 177 Defa

Etiketler:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.