Karakoç’a ziyaretçi akını


Karakoç’a ziyaretçi akını

Ünlü Şair ve Yazar Abdurrahim Karakoç, akciğer enfeksiyonu nedeniyle bir süredir Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altında bulunuyor.
Sevenleri, dua ettikleri Karakoç’un sağlık durumuyla ilgili bilgi almak için telefonla sürekli yakınlarına ulaşmaya çalışıyor.
Siyasilerin Karakoç’a geçmiş olsun ziyaretleri de sürüyor.
Başbakan Erdoğan’ın Salı günü partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda geçmiş olsun dileğinde bulunduğu Karakoç’u hastanede ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini bildiren isimlerden bazıları şöyle:
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Sağlık Bakanı Recep Akdağ Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak BBP Genel Başkanı Mustafa Destici…
CUMHURBAŞKANI GÜL DE SÜREKLİ BİLGİ ALIYOR
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de Karakoç’un sağlık durumu ile yakından ilgilendiği öğrenildi. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği, Karakoç’un sağlık durumu ile ilgili yakınlarından sürekli bilgi alarak, bu bilgileri Gül’e iletiyor.
“İYİ GÖRDÜM”
Başbakan Yardımcısı Arınç, dünkü ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, Karakoç’u iyi gördüğünü, rahatsızlığına rağmen moralinin yüksek olduğunu bildirdi.
Karakoç’un hem şiirlerini hem de uzun yıllar gazetelerde yazdığı makaleleri takip ettiğini vurgulayan Arınç, hislerini şöyle aktardı:
”Hem şiirlerindeki hem de yazılarındaki gösterişten uzak, sade anlatım beni her zaman etkiledi. Bir şair ile okuru arasında görünmez bir bağdan, gönülden gönüle giden bir gizli yoldan bahsedilir.
Ben, uzun süre okuru olduğum bu büyük şair ile hastane odasında yaptığımız bu sohbette, işte bu görünmez bağı ve bu gizemli yolu tüm açıklığı ile bütün hücrelerimde hissettim. Bir ‘Mihriban’ şiiri ile yüreklerimizdeki gizli saklı aşkı nasıl ayaklandırabildiği, hislerimizin bam teline nasıl dokunabildiğini, işte bu gönülden gönüle giden gizemli bağ aracılığıyla yapabildiğini anladım.
Hastane odasındaki bu koca çınar konuştuğu her söz, yazdığı her cümle, yüreğinden dökülen her mısra ile bu memlekete, bu millete olan sevgisini, muhabbetini dile getirdi.
Hastane odasında bir dal gibi zayıf bedeninde, onun kocaman ateş gibi yanan yüreğini tıpkı şiirlerinde rastladığımız, gösterişten uzak, sade ifadelerindeki gibi sonsuz sabır, mutmain bir kalp, kemale ermiş bir iman gördüm.
Çok değerli Abdurrahim Karakoç ağabeyimize, Yüce Rabbimizden şifa ve sevdikleriyle birlikte geçireceği uzun ömür diliyorum.”


Yayınlanma Tarihi: 29 Nisan 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 416 Defa

Etiketler:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.