MİT’ten Yeşil itirafı


MİT’ten Yeşil itirafı

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine gönderdiği yazıda, Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım’ın 1990’lı yıllarda Tunceli ve Bingöl Jandarma Alay Komutanlıkları emrinde görev yaptığının tespit edildiğini belirtti.

Alınan bilgiye göre, Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği, 1994 yılında Tunceli’de intihar ettiği iddia edilen eski Tunceli Jandarma Alay Komutanı Albay Kazım Çillioğlu’nun ölümüyle ilgili olarak yürütmekte olduğu soruşturma kapsamında, MİT’e yazı göndererek, olayda sanık olarak görünen Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım’ın MİT için çalışıp çalışılmadığını sordu.MİT’ten Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine gönderilen yazıda, Yeşil’in Tunceli Jandarma Alay Komutanı Albay Kazım Çillioğlu’nun ölüm tarihinde Tunceli ve Bingöl Jandarma Alay Komutanlıkları emrinde görev yaptığı bildirdi.
Bu arada, eski Tunceli Jandarma Alay Komutanı Albay Kazım Çillioğlu’nun şüpheli ölümüyle ilgili soruşturma kapsamında ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım ile ‘Bozo’ kod adlı Yusuf Geyik için Özel Yetkili Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yakalama kararı çıkartılmıştı.
MİT Kanunu’nda yapılan değişiklikle nedeniyle olayda şüpheli olarak görünen Yeşil Kod adlı Mahmut Yıldırım’ın resmi olarak personelleri olup olmadığını, halen görev yapıp yapmadığı konusunda Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği tarafından MİT Müsteşarlığı’na yazı yazılmıştı.


Yayınlanma Tarihi: 06 Haziran 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 470 Defa

Etiketler:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.