O öğretmen konuştu


O öğretmen konuştu

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, tecavüz edip hamile bıraktığı bir öğrencisine kürtaj yaptırmak, başka bir öğrencisine de taciz suçlamasıyla tutuklanan beden Eğitimi öğretmeni ve Bodrum eski Milli Eğitim Müdürü 52 yaşındaki T.K.’nın İzmir’den Bodrum Kapalı Cezaevi’ne sevk edildiği ortaya çıktı. Kızı aracılığıyla bir sosyal paylaşım sitesindeki sayfasından açıklama yapan T.G., siyasete girmemesi için bir komploya kurban gittiğini iddia etti.

Bodrum’da geçen hafta patlak veren olayda, iddiaya göre, evli ve 2 çocuk babası beden eğitimi öğretmeni T.K., yazlığında içki içirdikten sonra tecavüz edip, hamile bıraktığı, ardından da bir öğretmen arkadaşı ile Milas’taki bir özel hastanede kürtaj yaptırdığı öne sürülen öğrencisi 18 yaşındaki A.F. ile, sürekli tacizde bulunduğu iddia edilen öğrencisi 16 yaşındaki G.K.’nın şikayetleri üzerine tutuklandı.

İzmir’de Buca Cezaevi’ne konulan T.K.’nın dün Bodrum Kapalı Cezaevi’ne sevkedildiği ortaya çıktı. Kızı N.K. aracılığıyla sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki kişisel sayfasından açıklama yapan T.K., komploya kurban gittiğini öne sürdü. T.K., yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Dostlarım, arkadaşlarım, canım kadar sevdiğim öğrencilerim! 22.04.2012 günü Belçika ve Hollanda dönüşü İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda yurda giriş yaparken pasaport kontrolünde, hakkımdaki 2 suçlama nedeniyle gözaltına alındım. Bir sonraki gün çıkartıldığım nöbetçi mahkeme beni tutukladı ve Buca Cezaevi’ne konuldum. Cumartesi günü de Bodrum Kapalı Cezaevi’ne naklim yapıldı. Günlerdir yazılı ve görsel basının konusu oldum, tecavüzcü oldum, kaçak oldum, cinsel tacizci oldum, hepsi yalan hepsi iftira. Emeklilik dilekçemi verdiğim, siyasi hayatıma başlayacağım zamanda birden insanların şikayetleri organize bir şekilde gelişti. Beni bitirme, etkisizleştirme planları işleme konuldu. Kimlerin yaptığını çok iyi biliyorum. Yıllardır eğitim camiasının üzerindeki sıkıntıları hep konuşuyoruz (baskı, sindirme, şantaj). Şimdiki hedef benim, ancak buradan bütün sendikalara, öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerime demokratik kitle örgütlerine sesleniyorum. Bugün bana yapılanlara tepki istiyorum, her platformda fırsatçılara gerici, yobazlara tepki verin, susmayın daha savcılıkta ifadem bile alınmadı. Bugün itibariyle (28.04.2012) gizli bir dosya herkese servis edildi. Hedef ve amaç da buydu zaten. Yani daha ifadem alınmadan, yargılanmadan beni suçlu ilan ettiler. Benimle pazarlık yapmaya kalkıştılar. Zerre kadar korkmuyorum, doğru dürüst adam korkmaz.”

ADLİYEYE GETİRİLDİ

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, tecavüz edip hamile bıraktığı bir öğrencisine kürtaj yaptırmak, başka bir öğrencisine de taciz suçlamasıyla tutuklanan ve İzmir’de yakalanıp, Bodrum Kapalı Cezaevi’ne sevk edilen T.K., bugün ifadesi için adliyeye getirildi. Saat 14.00 sıralarında, hakkındaki suçlamalar nedeniyle jandarma tarafından savcılığa götürülen T.K., gazetecilerin sorusu üzerine “Ben ne yaptım ki suçlanıyorum. Hepsi yalan, dolan ve iftira. 32 yıllık devlet memurunu ne hale getirdiler görün. İki tane kızın yüzünden ne hale geldim” dedi.


Yayınlanma Tarihi: 29 Nisan 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 237 Defa

Etiketler:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.