Sadri Şener’den Nokta Atışı


Sadri Şener’den Nokta Atışı

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, gündemi sarsacak bomba gibi açıklamalar yaptı.

Öncelikle şike soruşturması hakkında görüşlerini bildiren Bordo-Mavililer’in patronu, “Etik Kurulu, ağustos ayı içinde ön bir rapor verdi. Orada Trabzonspor’u suçsuz buldu. Fenerbahçe’nin ise şike olaylarına karıştığını vurguladı. Etik Kurulu’ndaki insanlar ne kasap, ne manav. Hepsi hukukçu. Hepsi de alanlarında uzman birer avukat. O günkü rapor bugün değişmez. Ek tapeler geldiyse rapora sadece ek yapabilirsiniz” dedi.

Rapor 15 gün içerisinde bitecek

Şener, “Ek tapeler incelense bile raporun özü değişmez. Bunu asla kabul etmeyiz. Geçen yılın şampiyonu biziz. Futbol Federas- yonu’na bunu bir yazıyla da bildirdik. 2 gün önce Yıldırım Demirören’le görüştüm.

Etik Kurulu raporunun yazılmaya başlandığını, 15 gün içinde açıklanacağını belirtti. Umut ediyorum bu tarih bir daha uzamaz. Eğer uzarsa bu Türk futbolunun aleyhine olur. Raporun bir gün bile gecikmesi Türk futboluna hem yurt içinde hem de yurt dışında ivme kaybettirir. UEFA bu raporu bekliyor” diye konuştu.

Ben de Platini ile aynı fikirdeyim

Başkan Şener, “TFF bizim lehimize karar vermezse UEFA ve FIFA’ya gideceğiz. UEFA bizim lehimize karar verecektir. Zaten sezon başında Fenerbahçe’yi ihraç edip, bizi Şampiyonlar Ligi’ne almadılar mı? Ayrıca UEFA’nın vereceği karar Türkiye’nin canını yakar. Fenerbahçe bu sezon şampiyon olsa bile suçlu bulunursa UEFA onları yine Devler Ligi’ne almaz. Platini, İstanbul’da ‘Kişiler ve kurumlar ayrılamaz’ dedi. Ben de Platini ile aynı fikirdeyim. Çünkü ayrılması istenen kişi, suçlanan kulübün başkanı” ifadesini kullandı.

Fenerbahçe olmazsa bu lig batmaz

Şener şöyle konuştu: “Bizim kupamız verilmeli, şampiyonluğumuz tescil edilmeli. Fener’in puanı silinmeli. Bunun için de 58. maddenin değişmesi şart. Bazıları neredeyse Fener’i değil de bizi suçlu ilan edecekler. Eğer TFF şike daha dışında kalmış deyip sadece kişilere ceza verirse UEFA bunu yeterli bulmaz. Bizi Avrupa’dan 3 yıl süreyle men eder. O zaman bunun hesabını kim verecek? Benim yabancılarım gider, iyi yerli oyuncularım da Avrupa’ya transfer olur. Bir tek Fenerbahçe olmazsa bu lig batmaz. Sadece gelirler biraz azalır.”

Başkan olduğumda bir otobüs, 4 otomobil vardı

Şener, kulüpte büyük gelişme yaşandığını belirterek, “Ben başkan olduğumda 1 otobüs, 4 otomobilimiz vardı. Otobüs de 20 yıllıktı. Şimdi 4 otobüs, 40 otomobilimiz var. 200 kişi çalışıyor. Ayda 500 bin TL maaş ödüyoruz. Her deplasmana özel uçakla gidiyoruz. Büyükseniz buna mecbursunuz. Bugünkü gelirler yeter. 2013 kriterlerine bugünden hazırız. UEFA lisansını rahatlıkla alacağız” dedi.

Selçuk’u bizden kız ayırdı

Şener, “Herkes bana ‘Selçuk’u neden gönderdiniz’ diye sitem ediyor. Onun kız arkadaşı, bizim şehirde yaşamak istemedi. Selçuk da Galatasaray ile anlaştı. Burak ise bizi asla bırakmaz” şeklinde konuştu.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, sezon başında Galatasaray’a kaptırdıkları Selçuk İnan’ın transferi konusunda da şu ana kadar bilinmeyen bir noktaya dikkat çekti. Bordo-mavili kulübün başkanı, “Herkes bana ‘Selçuk’u neden gönderdiniz’ diye sitem ediyor. Ancak bilmedikleri bir konu var. Sözleşmesi bitiyordu. Hatta sezon içinde bizimle sözleşme yapacaktı.

Ama kız arkadaşı Trabzon’da oturmak istemedi. O da sezon sonunda ayrılma kararı verdi. Ardından da Galatasaray’la anlaştı. Selçuk İnan’ı tutmak için herhalde kulübü İstanbul’a taşıyacak değildik” dedi. Şener, Burak Yılmaz’la ilgili olarak ise, “Sözleşmesinde ‘5 milyon euro’ya serbest kalır’ diye bir madde var. Ama o bizi asla bırakmaz. Burak uzun süre bizimle kalacak” ifadelerini kullandı.

HES’ten 10 milyon dolar

BAŞKAN Şener, Faruk Özak’ın Spor Bakanlığı döneminde iznini kopardıkları HES projesinden yılda 10 milyon dolar gelir elde edeceklerini söyledi. Bordo-Mavililer’in patronu, “Bu proje Türkiye’de bir ilk. Bazıları rakamı küçümsüyor ama 10 yılda 100 milyon dolar eder. Bu da bir kulüp için çok büyük para” dedi.

Yeni stada 2 yıl içinde taşınırız

AKYAZI Projesi hakkında da bilgi veren Başkan Sadri Şener, “Dolgu çalışmaları devam ediyor. Ağustos ayı içinde de statla birlikte yapılacak spor kompleksinin ihalesi gerçekleştirilecek. Yani yeni stadın yapım çalışmaları hızla sürüyor. Akyazı Stadı’nı en geç 2 yıl içinde bitirmeyi planlıyoruz.

Kapasitesi 40 bin civarında olacak olan yeni stat bizim ufkumuzu değiştirecek. Türk Telekom Arena ayarında olacak. Kulüp binamızı da buraya taşıyacağız” dedi. Şener ayrıca, “Kulüpler Birliği Başkanı olmam isteniyor ama kabul etmedim. Çünkü ben şike soruşturmasında tarafım” açıklamasını yaptı.

Play-off sistemi seneye olmasın

M.Ali Aydınlar Federasyonu’nun sezon başında uygulamaya koyduğu play-off sitemine karşı olduklarını belirten Şener, “Biz başta olmak üzere F.Bahçe, G.Saray ve Beşiktaş da, play-off’u istemiyor. Lig 34 haftada bitmeli. Digitürk sistemin devamından yana ama yeni düzenlemede önümüzdeki play-off için ekstra bir ücret koyarsa o zaman bakarız. Şu anda her maça 800 bin TL veriyorlar. Bu bize yetmiyor” diye konuştu.


Yayınlanma Tarihi: 19 Nisan 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 217 Defa

Etiketler:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.