Terör örgütü iri medyanın yolunda


Terör örgütü iri medyanın yolunda

Terör örgütünün yayın organı ANF’de “Öğrenciye örtünme dayatması” başlıklı bir haber yayınlandı.
Bizim iri medya organlarının benzer haberleri ile aynı jargonda hazırlandığı görülen haberde, Batman’ın Sason ilçesi ve köylerindeki ilk, orta ve liselerde kız öğrencilerin örtünmeye, erkek öğrencilerin camiye gitmeye zorlandığı ileri sürüldü.
Sözde haberin dili, bizim iri medya organlarının kullandığı dille paralellik gösterdi. Haberde sıkça “iddia edildi”, “bildirildi” denildi.
ANF’nin haberinin ilk cümlesi şöyle: “Batman’ın Sason ilçesi ve köylerindeki ilk, orta ve lise okullarında öğrencilerin örtünme, salavat çekme ve camiye gitmeye zorlandıkları öğrenildi. Bu uygulamaların “ders notlarının yükseltilmesi” ve “hediye” gibi çeşitli teşvikler, uyulmaması halinde ise tehditlerle öğrencilere dayatıldığı bildirildi.”
Sözde haberde yine, hayali kişilerin açıklamalarına yer verilerek “Konuyla ilgili bize bilgi veren mağdur bir kız öğrenci okul müdürünün kendilerine “örtünürseniz size elbise alacağım ve ders notlarınızı yükselteceğim” dediğini, bu nedenle örtündüklerini söyledi” denildi.
Haberde ayrıca “Cuma günleri de erkek öğrencilerin okul yerine camiye götürüldükleri öğrenildi. Edinilen bilgilere göre Cuma günleri bazı okullarda ders görülmezken erkek öğrenciler toplu şekilde müdürler tarafından camilere götürülerek, hutbelere katılıyor ve namaz kılmaya zorlanıyorlar” ifadelerine yer verildi.


Yayınlanma Tarihi: 18 Nisan 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 218 Defa

Etiketler:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.