Trabzon’da protesto günü


Trabzon’da protesto günü

Karadeniz temsilcisinde zorlu mücadele öncesinde ve sırasında uzun süreli protesto gösterileri düzenlenecek. Öğlen başlayacak büyük tepkiler, maçta da devam edecek.
Saat 14:00: Şehir merkezindeki Atatürk Alanı’ndan başlayıp yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki Avni Aker Stadyumu’nda sona erecek yürüyüşe tüm tribün gruplarının eksiksiz katılacağı açıklandı.

“İsyan sokakta insaf arıyor” sloganıyla düzenlenen yürüyüşle ilgili yapılan duyuruda, “Şikenin değil adaletin sahaya yansımadığı bu ortamda Trabzonspor taraftarları olarak isyanımızın birlikteliğimize yansımasını istiyoruz” denildi.
Saat 15.00: Yürüyüşe Trabzon’daki tüm sivil toplum örgütlerinin de katılacağı ve Trabzonspor yönetiminden de buna katılımının olabileceği belirtildi. Rakamın onbinleri bulması beklenirken, stadın önünde toplanacak grup, hem Fenerbahçe’ye hem de Federasyon’a yönelik protestolarını sürdürecek.
Saat 19.34: Maçın 34. dakikasında da tepkiler devam edecek. ‘Temiz futbol ve adaleti’ temsil eden beyaz atletleri ve mendilleri sahaya atacak Bordo-Mavili taraftarlar, aynı zamanda büyük coşkuyla takımlarını desteklemeye devam edecek. Bu dakikalarda karşılaşmanın sahaya atılan yabancı maddelerden durması bekleniyor.
Saat 19.58: Tansiyonun oldukça yüksek geçmesi beklenen mücadelede dakikalar 58’i gösterdiğinde bu kez hedefte Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) olacak. TFF’nin 58’inci maddeyi değiştirmesini protesto etmek amacıyla siyah balonlar uçurulacak. Ayrıca normal sezondaki Fenerbahçe maçında olduğu gibi Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın fotoğrafının bulunduğu Amerikan Doları banknotlar sahaya atılacak.
Saat 20.16: Artık Karadeniz temsilcisi için klasik haline gelen tribün gösterisinde yani 61. dakika şovunda bu kez TFF’yi protesto için tribünler boşaltılacak ve ardından seyirciler tekrar yerlerine oturacak. Bu sırada her zaman olduğu gibi şehrin plakası olan 61’le ilgili şov yine tekrarlanacak.


Yayınlanma Tarihi: 06 Mayıs 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 243 Defa

Etiketler:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.