turk kızılayı


turk kızılayı

Türk Kızılayı’nın 2006’dan beri “Hedef 25 Projesi” adı altında devem eden üniversiteli gençlere yönelik kan bağışçısı kazanımı çalışmaları, başladığı günden buyana her geçen gün hız kazanarak devem etmektedir.
Hedef 25 Projesi kapsamında en son Aralık 2011’de kan bağışı konusunda bir çalıştay düzenlenmiş ve 58 Üniversiteden 98 öğrenciye eğitim verilmiştir.  Bu eğitimin etkileri artarak devam etmekte ve Üniversitelerdeki gönüllü ile bağışçı sayıları artmakta, yeni nesilde kan bağışı konusunda bilinç oluşturma çalışmaları başarılı bir şekilde devam etmektedir.
Bu kapsamda Mart ayı içerisinde ülke genelinde toplam 685 kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi ve üniversite çalışanları ile öğrencilerinden 27.044 ünite kan bağışı toplandı. Bu yıl üniversitelerden alınması planlanan yıllık kan bağışı hedefi 77.000 ünite olarak belirlenmiştir. Okulların açık olduğu süre boyunca aylık yaklaşık 8.555 ünite kan bağışı alınması öngörülmüştür. Ancak Mart ayında planlanan aylık hedefin %216 oranında üzerine çıkıldığı görülmektedir. Ayrıca Mart ayında ülke genelinde alınan 136.945 ünite kanın %20’sini de  üniversitelerden alınan kan bağışları oluşturmaktadır.
Hedef 25 Projesi’nin artan başarısına katkılarından dolayı bütün gönüllü öğrencilerimize ve kan bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz.


Yayınlanma Tarihi: 08 Nisan 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 224 Defa

Etiketler:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.