Yurtta hava durumu


Yurtta hava durumu

İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Bursa, Bilecik, Hatay, Eskişehir, Malatya, Elazığ, Ardahan, Kars ve Iğdır çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Marmara’nın doğusu ve Karadeniz kıyılarında yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgar, genellikle doğu ve kuzeydoğulu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 29 İstanbul: Parçalı ve az bulutlu sabah saatlerinde sisli 22 İzmir: Az bulutlu ve açık 29 Adana: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kuzey kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 34 Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26 Samsun: Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde sisli 17 Trabzon: Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde sisli 17 Erzurum: Parçalı bulutlu 21 Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 27


Yayınlanma Tarihi: 30 Mayıs 2012

Kategori: Genel

Görüntüleme: 245 Defa

Etiketler:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkiye nin en iyi sözlerinin bulunduğu sitemize hoş geldiniz.